Stolařství Pintera

Špaletová okna, kastlová okna

Kastlová okna - klasická konstrukce okna určená jak pro historické budovy u nichž má být zachován osobitý ráz, tak také konstrukce vhodná pro náročné novostavby. Kastlové okno je v našem provedení velmi zajímavé svými tepelně a zvukově izolačními vlastnostmi a hlavně svou estetickou kvalitou.

Špaletová okna, kastlová okna Špaletová okna, kastlová okna Špaletová okna, kastlová okna Špaletová okna, kastlová okna

Venkovní křídla špaletových i kastlových oken jsou osazeny 4mm sklem, je možno venkovní sklo nahradit silnějším, nebo nerozbitným sklem. Sklo do venkovního křídla je přilepeno silikonem a následně zakytováno klasickým způsobem, v případě potřeby může kyt nahradit okenní lišta a sklo bude zalištováno.

Vnitřní křídla špaletových oken (kastlových oken) jsou osazována izolačním dvojsklem (4mm sklo Float – 8mm plastový rámeček – 4mm sklo Float). Celé okno tak dosahuje vynikajících zvukových a izolačních vlastností. Vnitřní sklo je přilepeno silikonem a zalištováno, vnitřní okenní křídla jsou osazeny celoobvodovým silikonovým těsněním.

Špaletová okna, kastlová okna

Okna ve zpracované cenové nabídce jsou vyrobena ze smrkového masivu.
Povrchová úprava oken je prováděna vysokotlakým nástřikem, vodou ředitelných ekologicky nezávadných barev od firmy Adler, nátěr odolný proti povětrnostním vlivům a UV záření.

Špaletová nebo jinak také kastlová okna máme možnost vidět více než století v historických zástavbách, jde o osvědčenou konstrukci dřevěných oken s vysokým útlumem hluku a výbornou tepelnou izolací. Propracovanost detailů a krása oken dodávají půvab historickým budovám.

Špaletová okna jsou vhodná pro rekonstrukce starších domů a historicky ceněných budov, kdy je možno vyrobit přesnou kopii včetně ozdobných prvků na křídlech, klapačkách, pevných sloupcích a rámu. Ovšem je možné dle přání zákazníka vyrobit i špaletová okna do novostavby.

Špaletové okno je složeno z vnějšího a vnitřního izolačního křídla tvořící výborný izolační prvek.

Špaletová okna, kastlová okna Špaletová okna, kastlová oknaŠpaletová okna, kastlová okna

Reference provedených staveb – špaletová okna:

Významný odběratel našich kvalitních oken: OK PYRUS, s.r.o. - www.okpyrus.cz