Stolařství Pintera

EUROOKNO IV 68

Dřevo je ekologicky vhodný a tradiční materiál, který má z konstrukčního hlediska řadu nesporných výhod. Jeho důležitou vlastností je tvarová stabilita a rozměrová stálost. Díky použitému materiálu a technologickým postupům při zpracování oken a dveří je zaručena jejich dlouhá životnost. Dřevěná okna a dveře vyhoví i těm nejnáročnějším technickým i designovým požadavkům.

Dřevo také jako surovina působí příjemným dojmem. Jeho přirozený půvab umocňují letokruhy, které jsou na každém výrobku originální. Také pro tyto své vlastnosti je dřevo žádané na dřevěná okna, která jsou součástí našeho domova. Umožňují nám kontakt s přírodou a přivádějí do domovů tolik potřebné světlo, aníž bychom slevovali z nároků na praktičnost a bezpečnost bydlení.

Moderní dřevěná okna, která vyrábíme, v sobě zahrnují speciální zasklívací systémy a těsnění, prvotřídní povrchovou úpravu od firmy ADLER a bezpečnostní kování ROTO. Díky tomu zaručují okna vysokou stabilitu rámů a dlouhou životnost.

Konstrukce dřevěného okna

Eurookna
 1. Izolační dvojsklo či trojsklo je pokryto měkou vrstvou kovu, která odráží tepelnou energii zpět do místnosti a zabraňuje tak úniku tepla.
 2. Hermetické utěsnění izolačního skla vrstvou speciálního silikonového tmelu.
 3. Termodistanční rámeček mezi skly, tvoří tzv. teplý okraj, který zlepšuje tepelně izolační vlastnosti okna. Optimální šířka rámečku je 16 mm. Sklo je zapuštěno hluboko do rámu, tím se výrazně omezuje rosení oken a tvorba kondenzátu na spodní straně skel.
 4. Křídlová okapnička z eloxovaného hliníku a koncovkami. Chrání nejvíce namáhané části okna před klimatickými vlivy.
 5. Zasklívací lišta kryje spáru mezi rámem a lištou.
 6. Středové těsnění v rozích okna pevně spojené, je dlouhodobě pružné.
 7. Drážka pro celoobvodové kování s uzavíracími a bezpečnostními body po obvodu dřevěného okna.
 8. Rámová hliníková okapnice chrání nejvíce namáhané části okna před klimatickými vlivy. Pomocí speciálních koncovek s otvory pro aplikaci silikonu zamezuje průniku vody do konstrukce ve spodních rozích okna. Od křídla ji odděluje těsnění, které zajišťuje přerušení tepelného mostu a tak zlepšuje izolační vlastnosti oken
 9. Dřevěné profily jsou z venkovní hrany vybaveny z venkovní strany zaoblením hran v rádiusu 6 mm. Lepené speciálním voděodolným lepidlem.
 10. Drážka pro osazení venkovního parapetu.
 11. Drážka pro osazení vnitřního parapetu.
 12. Druhé těsnění zvyšuje zvukověizolační vlastnosti okna.
 13. Spodní teplý okraj rámu okna (pouze na přání zákazníka) zvyšuje tepelněizolační vlastnosti připojovací spáry a prodlužuje životnost okna.
Eurookna Eurookna Eurookna