Stolařství Pintera

Pergoly a zimní stání

K výrobě dřevěných pergol a garážových stání používáme profily ze smrkového masivu, které zaručují řádnou odolnost proti povětrnostním vlivům a jsou zároveň vkusným doplňkem zahrad. Životnost výrobků z masivního materiálu je samozřejmě mnohem delší, než je tomu u výrobků, které jsou šizeny na síle nebo kvalitě materiálu.  Spoj pozednice se stojkou je opatřen čepem, což zaručuje vysokou tuhost a stabilitu celé konstrukce.

Popis výrobku:

Pergoly v základním provedení nejsou zastřešené. Zastřešit se dají buď polykarbonátovými deskami, v provedení trapéz (hranatá vlna) nebo vlna, v odstínech: čirá, matná nebo bronz. Sklon střechy u tohoto typu zastřešení musí být min. 8°. Je možmo si také vybrat zastřešení z asfaltového šindele, odstíny: hnědý, červený, černý nebo zelený. Zde musí být sklon střechy min. 15°. Pergolu Vám vyrobíme na míru. Není také problém napojit pergolu ke zdi domu a tím vytvořit stínící markýzu. Před započetím výroby pergoly provedeme zaměření na Vašem pozemku.

Výrobek je chráněn vnějším ochranným nátěrem, který chrání zejména před povětrnostními vlivy. Tím dosáhneme dlouhé životnosti výrobku. Samozřejmě je nutné nátěry v dalších letech opakovat. Používáme nátěrové hmoty od fi ADLER

Pergola je lehká okrasná stavba umístěná obvykle na nebo v parku. Jedná se často o dřevěné loubí složené z volně stojících sloupů, což jsou nejčastěji (různě masivní) trámy, nahoře propojené. Pergola je také prvek zahradní architektury používaný v sadovnické tvorbě. Užívá se jako ozdobný prvek zejména pro růst popínavých rostlin, které vytvoří nad prostorem pod pergolou zastřešené místo vhodné pro posezení a odpočinek osob. Pergola může být vhodným architektonickým doplňkem k dalším podobným obytným stavbám jako jsou zahradní altány či otevřené verandy apod. Často se s nimi můžeme setkat například v zámeckých zahradách.

Kromě klasických, na zakázku vyrobených dřevěných pergol Vám vyrobíme typizované přístřešky z různých materiálů, které lze umístit v blízkosti budovy. Tyto přístřešky s markýzami a žaluziemi poskytují i pevnou (například i průhlednou) ochranu ze stran. V podstatě jde o stabilní nebo pohyblivou (sklápěcí) stínící techniku používanou i nad okny.